Ar tai matematika? Ar tai menas? Tai matematinis menas!

Matematika yra visur! Mes visi naudojame matematiką kasdienėse situacijose, nesvarbu, ar tai pastebime, ar ne. Jei pažvelgsite pakankamai įdėmiai, pamatysite, kad matematika išnyra iš labiausiai neįtikėtinų vietų – nesvarbu, ar tai yra antenos forma, ar kelio ženklų formos. Nuo žaidimų iki muzikos – matematika yra gyvybiškai svarbi siekiant padėti mokiniams tobulinti savo kūrybiškumą ir paversti savo svajones realybe. 

Kodėl svarbi ta matematika??? Vaikų supažindinimas su skaičiais naudingas jų vystymuisi, nes ji padeda logiškai mąstyti ir ugdo kritinį mąstymąs, todėl vaikai turėtų kuo anksčiau susipažindinti su matematikos sąvokomis. Vaikai lengviausiai mokosi matematikos pagrindų žaisdami įvairius žaidimus, o „pasidaryk pats“ principas palengvina informacijos įsisavinimą. Dažnai žmonės save klasifikuoja į „gabius matematikai“ ir „negabius matematikai“. Kita Stranfordo universiteto profesorė Carol Dwek nustatė, jog šis išankstinis stereotipų taikymas yra labai žalingas tiek mums patiems, tiek mūsų vaikams – vaikai, kurie galvoja, jog jiems tiesiog „nesiseka matematika“ tobulėja daug lėčiau, negu vaikai galvojantys, jog viskas priklauso nuo jų pačių pastangų. Svarbu tai, jog nuo mažens neteisintume savo vaikų stereotipais, jog „kai kuriems žmonėms tiesiog nesiseka matematika‘.

Simegrafija (siūlų grafika) – tai spalvotų siūlų išdėstymas tarp taškų, suformuojant geometrinius raštus. Naudodamas spalvotus siūlus, vaikas gali sukurti gražių geometrinių figūrų, na o baigtasdarbas tampa puikiu dekoru, kurį verta pakabinti ant sienos. Nuo paprasto dizaino iki sudėtingesnių vaikas lavina gebėjimus kurti įvairius raštus ir formas. Toks „pasidaryk pats“ būdas puikiai padeda įtvirtinti geometrines figūras ir jų tipus.

Sumaniosios inžinerijos būrelio mokiniai, kartu su mokytoja Simona Bukantaite, kūrė savo individualius modelius bei galvojo užduotis draugams – atvaizduoti jų sugalvotą daiktą. Perteikti realų daiktą 2D erdvėje buvo puiki praktinė užduotis. 

Atlikti šį darbelį namuose su vaikais ar mokyklose galima labai paprastai – reikia siūlų, pagrindo (likučiai nuo pakuočių, kartonas) bei vinių. Susmaigsčius vinis į pagrindą užtenka siūlo ir gerų idėjų, kad užsiėmimas būtų pavykęs. Sėkmės!

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras