Erasmus + jaunimo mainai Maltoje

Atgal

Birželio 23-30 d. Šiaulių techninės kūrybos centro mokiniai Aistis Šukys, Pijus Tydmanas, Deivis Kungys, Kajus Reichelis ir Denas Kupčaloitis kartu su projektų vadovu Gintautu Jazdausku dalyvavo Eramus+ tarptautiniuose jaunimo mainuose „S.I.D.E. Effect“ Slimos mieste, Maltoje. Kartu su lietuviais mainuose dalyvavo jaunimas iš Maltos, Prancūzijos, Ispanijos ir Čekijos.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti jaunus žmones domėtis STEAM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai, matematika) dalykais ir ateityje siekti karjeros šiose srityse. Tikslui pasiekti Mainų metu buvo taikoma MIND OVER MATTER mokymosi metodika, kuri savyje apjungia iššūkiais grįsto mokymosi ir Design Sprint principus, kurie išsamiai padeda pažinti įvairias STEM profesijas, meno formas ir skatina ieškoti sintezės tarp šių disciplinų, siekiant spręsti globalias problemas (remiantis JT Darnaus vystymosi tikslais).

Mainu metu mokiniai dirbdami tarptautinėse komandose turėjo rinkti ir analizuoti informaciją apie pateiktas STEAM profesijas ir meno kryptis, giliau nagrinėti Tvaraus vystymosi tikslus ir nustatyti opiausias problemas. Pasirinkus norimą problemą, arba kitaip tariant iššūkį, komandos turėjo generuoti idėjas, kurios galėtų padėti įveikti arba bent sumažinti pasirinktos problemos poveikį. Išsirinkus tinkamiausia idėją dalyviai turėjo sukurti jos prototipą. Vėliau grupės savo idėjas pristatė komisijai ir siekė pagrįsti kodėl jų sprendimas yra tinkamas ir kaip gali išspręsti problemą arba sumažinti jos poveikį.

Dalyvauajant patyriminiuose veiklose Centro mokiniai netik pagilino savo žiniais STEAM srityje, bet taip pat lavino savo minkštuosius gebėjimus – darbą komandoje, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir komunikaciją.

Būdami Maltoje Centro mokiniai taip pat lankėsi mokslo muziejuje Esplora, bendravo su bendraamžiais iš kitų šalių, taip lavino savo anglų kalbos įgūdžius, susipažino su Maltos kultūra ir istorija.

 

 

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras