Tarptautinis konkursas-paroda „Mandalos matematika“

Atgal

Geometrija taikoma daugelyje sričių, nesusijusių su matematika, įskaitant fiziką, architektūrą ir meną. Vienas iš meno ir geometrijos susitikimo pavyzdžių yra mandala. Mandalos yra geometriniai piešiniai, kurie dažnai remiasi simetrija aplink apskritimą. Mandalų grožis slypi jų simetrijoje, o
mandalų kūrimas dažnai siejamas su vidinės ramybės atkūrimu. Kurdami unikalų simetrišką mandalos dizainą, mokiniai matys, kad matematika gali būti meniška, o menas – matematinis, gebės giliau ir plačiau suprasti ir vertinti abu dalykus.

Siekiant suteikti mokiniams papildomų žinių apie ekologiją ir atliekų rūšiavimą mandalų dizainas bus kuriamas ant panaudotų CD diskų.
Pasaulyje elektronikos atliekos dabar susidaro tonomis. Maždaug du trečdaliai toksinių atliekų yra sena elektronika. Iš kur tokie kiekiai? Mes visi prisidedame prie mūsų planetos taršos elektronikos detalėmis, nesvarbu, ar tai būtų seno nešiojamojo kompiuterio pakeitimas nauju, ar naujo televizoriaus pirkimas kas keletą metų ir seno išmetimas. Pernelyg dažnai ši nereikalinga elektronika patenka į sąvartynus, potencialiai nutekinant kenksmingas chemines medžiagas į žemę.

Geriausias būdas jas perdirbti arba pakartotinai panaudoti. Įdomiausia, kad įvairias senas elektronikos detales galima kūrybiškai pakartotinai panaudoti, kuriant akį traukiančius meno kūrinius – mandalas.

Tikslas – kuriant mandalas tyrinėti ryšį tarp menų, matematikos ir ekologijos bei skatinti ir populiarinti STEAM ugdymą ir veiklą.
Uždaviniai:
1. Puoselėti 1-12 klasių mokinių moksleivių saviraišką, ugdyti kūrybiškumą. 2. Skatinti domėtis matematikos, menų ir ekologijos sąsajomis.
3. Skatinti norą išmokti kūrybiškai naudoti įgytas matematikos ir ekologijos žinias kuriant meno objektus.
4. Ugdyti mokinių ekologinį sąmoningumą, loginį mąstymą.
5. Konkurso tema – unikalus simetriškas mandalos dizainas, sukurtas ant panaudoto CD disko.

Konkurse-parodoje kviečiami dalyvauti respublikos ir užsienio šalių neformaliojo ir bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai.

Konkurso dalyvių tikslinės grupės:
I grupė – 1-4 klasės;
II grupė – 5-8 klasės;
III grupė – 9-12 klasės.

Konkursas-paroda vyks nuo 2022 m. spalio 20 d. iki 2022 m. gruodžio 12 d. tokiais etapais:
 Darbų siuntimas: 2022 m. spalio 20 d.– gruodžio 5 d. 12.00 val. (imtinai);
 Darbų vertinimas: 2022 m. gruodžio 6-9 d.
 Nugalėtojų paskelbimas: 2022 m. gruodžio 12 d.

Mokiniai ant CD disko turi sukurti unikalų simetrišką mandalos dizainą, naudojant įvairias piešimo priemones. Konkursui pateikiami individualūs darbai. Vienas vaikas gali būti tik vienos mandalos, sukurtos
ant CD disko, autorius.

Mandalos, paruoštos eksponavimui, pateikiamos iki gruodžio 5 dienos (imtinai) Šiaulių techninės kūrybos centrui, adresas: Stoties g. 11, Šiauliai, pašto kodas LT 77156. Mokinių, esančių užsienyje, pateikiama darbo nuotrauka, jei nėra galimybės atsiųsti paties darbo iki 2022 m. gruodžio 5 d. Nuotraukų formatas neturi viršyti 20 MB. Failo pavadinimas turi būti
toks: autoriaus pavardė_autoriaus vardas_klasė_metai_mokykla_atstovaujantis pedagogas.

Darbai JPG (JPEG) formatu siunčiami šiuo el. adresu: siauliaitechkonkursas@gmail.com. Elektroninio
laiško temos laukelyje būtina įrašyti: Konkursui „Mandalos matematika

Konkurso nuostatai

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras