Pažintis su kadruočių dailininko profesija

Atgal

Video kūrimo ir montavimo būrelio mokiniai, kartu su mokytoja Auguste Tomkute susipažino su kadruočių dailininko profesija.

Kas tai per profesija?

 Kadruočių dailininkas – tai specializacija animacijos ir kino industrijoje, kurios atstovas kuria kadruočių (storyboard) prezentacijas. Kadruočių dailininkai taip pat kuria reklamos, teatro, verslo ir video žaidimų industrijose.

Ką jie turi mokėti?

Kadruočių dailininkui pagrindiniai reikalavimai yra greitai ir kokybiškai vizualizuoti pasakojimą popieriaus lape bet kuriuo metu. Paprastai pats populiariausias įrankis dailininkui yra pieštukas ar markeris ir popierius lapas, bet paskutiniu metu vis daugiau šios profesijos atstovų pereina dirbti su skaitmeniniais įrankiais. Programinės įrangos, kuriomis naudojasi dailininkai, pavyzdžiai būtų Adobe Flash ir Photoshop, tai pat yra programų, kurios skirtos skaitmeninei kadruočių kūrybai. Jauniausieji profesijos atstovai tai pat sėkmingai naudoja fotografijas norėdami sukurti išankstinę vizualizaciją.

Kur gali dirbti?

Kadruočių dailininkai skirtingose industrijose gali būti vadinami šiek tiek kitaip. Iliustratorius ar koncepcijų dizaineris reklamoje, kinematografijos dailininkas video žaidimų industrijoje. Dažniausiai kadruočių dailininkai industrijoje populiariai vadinami freelancer (samdomi pagal sutartį nustatytam laikotarpiui, terminas kilęs iš anglų kalbos), todėl darbas iki išnaktų yra labai dažnas atvejis šioje profesijoje

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras