Pirmoji MEDIA MEXID LAB stovyklos diena

Atgal

Liepos 26 d. Šiaulių jaunųjų technikų centras pradėjo 5 dienų trukmės dienos stovyklą Media Mixed Lab, kuri yra skirta 13- 18 metų jaunimui. Medijų stovykloje moksleiviai galės praktiškai išbandyti ir susipažinti su įvairiomis šiuolaikinėmis medijų formomis: fotografija, filmavimas ir vaizdo montavimas, grafinis dizainas, animacija ir komiksų kūrimas. Stovyklos mokytojai yra Augustė Tomkutė, Reinaldas Šulskis, Žiedūnė Januševičiūtė ir Vaclovas Baltagas.

Kodėl reikia žinoti apie medijas?

Per įvairias medijas ir kitus informacijos kanalus mus pasiekia vis didesni informacijos srautai, todėl gebėjimas rasti, suvokti ir kritiškai vertinti bei panaudoti informaciją yra vieni svarbiausių XXI amžiaus žmogaus gebėjimų. Vaikai ir jaunimas daugiausia susiduria su naujosiomis medijomis, tačiau dažniausiai jie stokoja gebėjimų savarankiškai ir kritiškai vertinti tai, kas juos pasiekia įvairiais informacijos kanalais. Tam reikalingi gebėjimai, vadinami medijų ir informaciniu raštingumu. Tad stovyklos tikslas yra ugdyti mokinių medijų ir informacinį raštingumą, mokant juos ieškoti, atsirinkti ir kritiškai vertinti informaciją iš įvairių šaltinių ir medijų bei pasinaudojus jų teikiamomis galimybėmis kurti kokybišką vaizdo tūrinį.

Pirmą stovyklos dieną domėjomės kas yra tos MEDIJOS???

  • Medijos yra tai, ką naudojame netiesioginiam bendravimui, kai nebendraujame akis į akį.
  • Medijomis vadiname gausybę skirtingų komunikacijos būdų: televiziją, kiną, reklamą, internetą, muzikos ir vaizdo įrašus, laikraščius ir žurnalus, kompiuterinius žaidimus.
  • Daugelis iš jų vadinama masinėmis medijomis ar masinėmis komunikacijos priemonėmis – tai reiškia, kad jos pasiekia ir perduoda žinutes didelėms auditorijoms žmonių.

Ačiū Menų mokyklos direktoriui Kęstučiui Šalčiui už pažintį su fotografija, Ligitai Gorodničenko ir Šiaulių televizijai už įdomią paskaitą apie diktoriaus ir operatoriaus darbą, na ir žinoma Šiaulių kultūros centrui, kur sužinojome kaip miestas kūria savo įvaizdį #ŠiauliaiŠviečia ir pamėginome tapti dizaineriais, kurių užduotis sukurti naują marškinėlių dizainą Šiauliams.

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras