STEAM kompetencijų ugdymas neformaliajame švietime: centro mokytojų geroji patirtis

Š. m. lapkričio 8 d. mokinių rudens atostogų metu Šiaulių jaunųjų technikų centro mokytojai dalinosi STEAM kompetencijų ugdymo neformaliajame švietime gerąja patirtimi.  

     Sumanosios inžinerijos mokytoja Simona Bukantaitė rugsėjo mėnesį dalyvavo Erasmus+ projekte “Reimagining the Youth with Lego Serious Play” Maltoje. Mobilumo programa buvo skirta su jaunimu dirbantiems žmonėms, programos tikslas – įgalinti jaunimo pedagogus mąstyti, kaip novatoriškais būdais spręsti su jaunimu susijusias temas ir kurti kūrybiškus sprendimus, didinančius jaunimo veiklos poveikį ir efektyvumą bei mokytis naujoviškų metodikų, didinančių efektyvų visų projekto dalyvių dalyvavimą. Mokytoja Simona Bukantaitė pristatė pagrindines projekto temas – savęs pažinimą per LEGO Serious Play, jaunimo organizacijos strategijos kūrimą, komandos formavimą. Pristatymo metu atkreipė dėmesį, kad lego kaladėlių metodika puikiai tinka susipažinimui ir savęs pristatymui, pateikė pavyzdį, kaip galima pritaikyti kiekvieno būrelio kontekste.

     Animacijos ir komiksų kūrimo mokytojas Reinaldas Šulskis lankėsi Bulgarijoje ir dalyvavo Erasmus+ projekte „Theatre – connection between tradicions and modern world“. Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas žaidybinėms teatro veikloms, šalių mitologijai, komiksų ir animacijos kūrimo integracijai STEAM kryptyje. Mokytojas supažindino su įvairiomis metodikomis ir jų pritaikymu moderniame pasaulyje.

     Mobiliosios fotografijos mokytoja Simona Umaraitė, lego konstravimo mokytoja Ligita Gorodničenko, grafikos dizaino mokytoja Žiedūnė Januševičiūtė bei video filmavimo ir montavimo mokytoja Augustė Tomkutė lankėsi Graikijoje ir dalyvavo Erasmus+ projekte “Going out there”. Projekto metu mokytojos gilinosi į savęs pažinimą per komandinį darbą, žaidybines STEAM veiklas, pozityvų mąstymą, aiškinosi, kokie yra įgūdžiai, vertybės, stiprybės ir kaip jas galima lavinti. Aiškinosi, kaip reikia sukaupti gerąją patirtį, gerinti savo pasiekimus, atpažinti įvairius jausmus. Kolegoms susirinkimo metu pristatė metodus, kaip galima mokiniams pritaikyti įvairias komandines metodikas, kaip mokiniams išsigryninti savo stiprybes, įžvelgti sritis, kuriose yra gabūs. 

     Inžinerinių kūrybinių dirbtuvių mokytoja Ingrida Donielienė ir techninio modeliavimo mokytojas Vaidas Doniela pristatė naują STEAM priemonę komandiniam darbui. Patyriminiame užsiėmime dalyvavo ir centro mokytojai, vėliau išmoktą patirtį galės pritaikyti ir savo būrelio veikloje. 

     Programavimo mokytojas Marius Sketerskas pristatė Erasmus+ projekto “Mind of matters” parsivežtą kortų žaidimą, skirtą kūrybiškai pažvelgti į situaciją ir moko ieškoti įvairių sprendimo būdų, lavina inžinerį ir kritinį mąstymą. 

     Pasidalinimas gerąja patirtimi suteikia ne tik naujų žinių, bet motyvuoja tobulėti ir ieškoti įvairių metodų, kurie įgalina į STEAM pažvelgti kūrybiškai, įdomiai ir inovatyviai. Tarptautiniai projektai ir kūrybinė patirtis lavina profesines ir bendrąsias kompetencijos, kurios kiekvieną mokytoją lavina ir kaip asmenybę, ir kaip profesijos atstovą. Susirinkimo metu mokytojai turėjo puikią galimybę aktyviai įsitraukti į diskusijas ir pasidalinti savo nuomone apie STEAM integraciją.

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras