Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas įnešė visiškai naują požiūrį į švietimą, ir šiandien šią technologiją taiko įvairios mokyklos, kolegijos, mokytojai ir pedagogai visame pasaulyje. Pristatome Jums astrofizikos būrelio mokinės, Marijos Muningytės (mokytojas Vacys Jankus), parengtą metodinę priemonę, skirtą pradinių klasių mokytojams, kuri padės įdomiau organizuoti pamokas ir į jas įtraukti dirbtinį intelektą. 

KODĖL VAIKAMS SVARBU ŽINOTI APIE DIRBTINĮ INTELEKTĄ?

Vaikams svarbu suprasti kaip dirbti su dirbtiniu intelektu (DI) ir pvz. ChatCPT technologija, nes šie įgūdžiai ateityje taps išties reikšmingi. Supratimas apie DI ne tik atveria duris naujiems įgūdžiams ir darbo galimybėms, bet ir padeda vaikams suprasti pasaulį, kuriame jie auga.

Mokant vaikus dirbti su DI, jie ugdo kritinį mąstymą, gebėjimą analizuoti informaciją ir spręsti problemas. Suprasdami, kaip veikia ChatGPT ir panašios technologijos, vaikai įgyja būtinus įrankius, kad galėtų sąmoningai ir atsakingai naudotis šiomis priemonėmis. Tai padeda jiems ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, gebėjimą efektyviai užduoti klausimus ir tinkamai komunikuoti su pažangiomis technologijomis.

Taigi, šie įgūdžiai ne tik pasiruošia vaikus ateities darbams, bet ir padeda jiems tapti visapusiškais, informuotais piliečiais, suvokiančiais šiuolaikinio pasaulio iššūkius ir galimybes.

Metodinę priemonę galite parsisiųsti čia:

Dirbtinis intelektas. Metodinė priemonė pradinių klasių mokytojams

 

Grįžti atgal

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras