Mandalos matematika

Ar įmanoma sujungti į vieną pamoką matematiką, istoriją, biologiją, anglų kalbą ir menus? Taip ir būtent mandalos matematikos STEAM projektinis darbas tai leis įgyvendinti. Pagrindinė pamokos tema yra matematika – simetrija, jos rūšys, įvairūs pavyzdžiai. Nors teorinė pamokos dalis labiau pritaikoma vyresnėms klasėms, tačiau išplečiant mandalos kūrimo dalį galima projektinį darbą taikyti ir pradinėse klasėse.

Naudojant papildomas priemones, tokias kaip video anglų kalba apie rekordines mandalas ar jų reikšmes, galima lengvai integruoti anglų kalbos klausymą, atpasakojimą ar informacijos suvokimą. Atlikus užduotį galima pakviesti mokyklos psichologą, kuris padėtų vaikam suprasti kokiomis nuotaikomis jie piešė mandalas, o gal net tai leistų atrasti užslėptų problemų.

Geometrija taikoma daugelyje sričių, nesusijusių su matematika, įskaitant fiziką, architektūrą ir meną. Vienas iš meno ir geometrijos susitikimo pavyzdžių yra mandala. Mandalos yra geometriniai piešiniai, kurie dažnai remiasi simetrija aplink apskritimą. Mandalų grožis slypi jų simetrijoje, o mandalų kūrimas dažnai siejamas su vidinės ramybės atkūrimu. Kurdami unikalų simetrišką mandalos dizainą, mokiniai matys, kad matematika gali būti meniška, o menas – matematinis, gebės giliau ir plačiau suprasti ir vertinti abu dalykus. Siekiant suteikti mokiniams papildomų žinių apie ekologiją ir atliekų rūšiavimą mandalų dizainas bus kuriamas ant panaudotų CD diskų.

          Pasaulyje elektronikos atliekos dabar susidaro tonomis. Maždaug du trečdaliai toksinių atliekų yra sena elektronika. Iš kur tokie kiekiai? Mes visi prisidedame prie mūsų planetos taršos elektronikos detalėmis, nesvarbu, ar tai būtų seno nešiojamojo kompiuterio pakeitimas nauju, ar naujo televizoriaus pirkimas kas keletą metų ir seno išmetimas. Pernelyg dažnai ši nereikalinga elektronika patenka į sąvartynus, potencialiai nutekinant kenksmingas chemines medžiagas į žemę.  Geriausias būdas jas perdirbti arba pakartotinai panaudoti.  Įdomiausia, kad įvairias senas elektronikos  detales galima kūrybiškai pakartotinai panaudoti, kuriant akį traukiančius meno kūrinius – mandalas. 

Mandalos-matematika-darbo-lapas 
 
Sumaniosios inžinerijos būrelio mokytoja Simona Skėrė
Grįžti atgal

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras