TechArt II animacijos dirbtuvės kartu su Gediminu Šiauliu

Atgal
TechArt II animacijos dirbtuvės kartu su Gediminu Šiauliu.
 
Šiaulių techninės kūrybos centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos projektą TechArt: meno technologijų pažinimo laboratorija II. Projektas siekia integruoti ir supinti tiksliuosius STEAM dalykus su menine raiška, technologija ir atskleisti kaip menininkai naudoja mokslą ir technologijas savo kūryboje.
 
Profesionalūs menininkai renginių ciklo metu supažindina moksleivius su savo kūrybiniais procesais ir parodo, kaip STEM dalykai atsiranda kūryboje arba kur kūryba pasireiškia STEM profesijose. Renginių metu vyksta praktinės dirbtuvės, kuriose dalyviai kuria meno objektus naudodami mokslo ir technologijų principus.
 
Gegužės 31 d. vyko susitikimas su Gediminu Šiauliu, kuris mokiniams vedė animacijų dirbtuves.
 
Ar animacija yra menas? Ir ar joje yra prasmė?
 
📍Animacija šiandien pripažįstama kaip savita ir svarbi meno forma, turinti unikalią galią pasakoti istorijas ir perteikti emocijas. Skirtingai nei gyvo veiksmo kinas, animacija suteikia kūrėjams neribotą kūrybinę laisvę, leidžiantį sukurti visiškai naujus pasaulius, personažus ir situacijas, kurios gali būti neįmanomos ar labai sunkiai įgyvendinamos realybėje.
📍Šis menas sugeba sujungti įvairias disciplinas, tokias kaip piešimas, tapyba, muzika, technologijas, literatūra ir teatrą, į vieną darnią visumą.
📍Tiek tradicinė rankomis piešta animacija, tiek modernios kompiuterinės technologijos leidžia menininkams eksperimentuoti su stiliumi, forma ir naratyvu. Filmai kaip Hayao Miyazaki „Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje“ ir Pixar „Išvirkščias pasaulis“ iliustruoja, kaip animacija gali būti naudojama ne tik pramogai, bet ir giliems, emociniams bei filosofiniams klausimams nagrinėti.
📍Taip pat animacija suteikia balsą įvairioms kultūroms ir perspektyvoms, padedant sklisti įvairių tautų ir bendruomenių pasakojimams.
📍Todėl animacija yra ne tik technologinis pasiekimas, bet ir svarbi kultūrinė ir meninė išraiška, kuri turi gilų poveikį žiūrovams visame pasaulyje.
 
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras