TechArt II tatoo dirbtuvės kartu su Totemas Tattoo

Atgal
TechArt II tatoo dirbtuvės kartu su Totemas Tattoo.
 
Šiaulių techninės kūrybos centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos projektą TechArt: meno technologijų pažinimo laboratorija II.
Projektas siekia integruoti ir supinti tiksliuosius STEAM dalykus su menine raiška, technologija ir atskleisti kaip menininkai naudoja mokslą ir technologijas savo kūryboje.
Profesionalūs menininkai renginių ciklo metu supažindina moksleivius su savo kūrybiniais procesais ir parodo, kaip STEM dalykai atsiranda kūryboje arba kur kūryba pasireiškia STEM profesijose. Renginių metu vyksta praktinės dirbtuvės, kuriose dalyviai kuria meno objektus naudodami mokslo ir technologijų principus.
Birželio 3 d. vyko Dubysos aukštupio mokyklos mokinių susitikimas su Totemas tattoo tatuiruočių meistrais. Mokiniai susipažino su tatuiravimo meno istorija ir išbandė save tatuiravimo dirbtuvėse.
 
Ką sužinojome?
 
Tatuiravimo menas turi ilgą ir įvairialypę istoriją, siekiančią senovės laikus. Archeologiniai radiniai rodo, kad tatuiruotės buvo naudojamos įvairiose kultūrose visame pasaulyje, įskaitant Egiptą, Polineziją, Japoniją ir Europą. Senovės Egipte tatuiruotės buvo siejamos su religiniu ritualu ir gydymu, o Polinezijoje jos turėjo socialinę ir simbolinę reikšmę, atspindinčią asmens statusą ir kilmę. Viduramžių Europoje tatuiruotės dažnai buvo naudojamos kaip ženklas nusikaltėliams ar vergams, tačiau vėliau jos tapo jūreivių ir keliautojų identiteto dalimi. Šiandien tatuiravimas yra pripažinta meno forma.
 
Kokie tatuiravimo stiliai populiarūs dabar? 
 
✅ Šiandien tatuiravimo menas apima daugybę stilių, kiekvienas iš kurių turi savitas technikas ir estetines ypatybes.
✅ Realizmas, arba portretinis stilius, siekia atkurti tikroviškus vaizdus su detaliu šešėliavimu ir spalvų naudojimu.
✅ Tradicinis amerikietiškas stilius pasižymi storomis linijomis, ryškiomis spalvomis ir paprastais, simboliniais vaizdais, tokiais kaip inkarai, rožės ir jūriniai motyvai.
✅ Neo-tradicinis stilius, evoliucionavęs iš tradicinio amerikietiško, prideda modernesnių elementų, tokių kaip 3D efektai ir platesnė spalvų gama.
✅ Akvarelinis stilius imituoja tapybą akvarelėmis, su minkštais, išsiliejančiais kontūrais ir ryškiomis, permatomomis spalvomis.
✅ Geometrinis stilius naudoja griežtas linijas ir formas, dažnai su simetriniais ir abstrakčiais raštais.
✅ Juodai pilkas stilius, grindžiamas šešėliavimu ir kontrastais, suteikia tatuiruotėms gilumo ir dimensijos be spalvų naudojimo.
 
Kiekvienas iš šių stilių atspindi tatuiravimo meno įvairovę ir leidžia žmonėms rasti labiausiai jų asmenybę ir estetiką atitinkantį būdą išreikšti save.
 
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras