Astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 27 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Pagal iš anksto atsiųstas paraiškas dalyviai buvo suskirstyti į 12 komandų. Komandą sudarė ne daugiau kaip penki įvairių klasių ir skirtingų mokyklų mokiniai. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš Jonavos, Molėtų, Palangos, Rietavo, Šiaulių, Utenos, Vilniaus.

Komandos turėjo atlikti užduotis, kurioms reikėjo ne tik astronomijos, fizikos ar matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, loginio mąstymo, o kartais gelbėjo ir intuicija.

Užduotys buvo pačios įvairiausios – atpažinti kosminius objektus, kurie siejasi su gyvūnų pavadinimais, spręsti astronominius uždavinius, įvardinti teleskopo dalis, apskaičiuoti kosminės stoties skridimo greitį, nustatyti Saulės aukštį virš horizonto per saulėgąžą, išvardinti kuo daugiau dangaus kūnų, susigaudyti žvaigždynuose, planetų judėjime ir daug kitų teorinių ir praktinių užduočių, kurioms išspręsti reikėjo nemažai specialiųjų žinių.

Komandų kapitonams ir jų pavaduotojams teko ypatinga užduotis – koordinuoti visos komandos veiksmus, sekti užduočiai skirtą laiką, užrašyti sprendimus/atsakymus, juos nufotografuoti arba nuskenuoti ir laiku pateikti vertintojams.

Su 172 taškais pirmąją vietą pelnė komanda Nr. 11 – Ignas Petrauskas, komandos kapitonas (Vilniaus Žvėryno gimnazija), Vėjas Kasperavičius, kapitono pavaduotojas (Vilniaus jėzuitų gimnazija), Nojus Daukšas (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija), Milita Mikalajūnaitė (Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija), Marija Estera Latanauskaitė (Šiaulių Gytarių progimnazija).

Antroji vieta atiteko komandai Nr. 6 (167 taškai) – Aistis Šukys, komandos kapitonas (Šiaulių jaunųjų technikų centras), Rūta Dailidytė, kapitono pavaduotoja, (Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija), Žygimantas Kruša (Palangos senoji gimnazija), Elzė Grinevičiūtė (Vilniaus jėzuitų gimnazija), Miglė Blodžiūnaitė (Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija). 

Trečiąją vietą, surinkusi 165 taškus, laimėjo komanda Nr. 5 – Pijus Tydmanas, komandos kapitonas (Šiaulių jaunųjų technikų centras), Mykolas Radziukynas, kapitono pavaduotojas (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija), Aistė Jukniūtė (Palangos senoji gimnazija), Augustas Šulskus (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija), Agnė Bernotaitė (Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija).

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras