X-asis Lietuvos jaunųjų radistų čempionatas

Šiaulių jaunųjų technikų centre įvyko X-asis Lietuvos jaunųjų radistų čempionatas. Organizuoti jubiliejinį čempionatą padėjo Lietuvos Radijo mėgėjų draugija, radiopelengacijos sporto klubas „Pelengas“, o labiausiai- šiauliečių radijo mėgėjų klubo „Vytis“ nariai. Jie talkino teisėjaudami. Čempionate rungėsi šešios komandos: iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro, Šiaulių rajono Bubių pagrindinės mokyklos,  Šiaulių jaunųjų technikų centro (JTC) dvi komandos (vadovai Algimantas Dapkus ir Giedrius Dimavičius). Čempionato dalyviams teko atlikti tris rungtis: pirmoji-  radijo mėgėjiško ryšio stebėjimas (SWL), kur dalyvis per nustatytą laiką turėjo išgirsti ir užrašyti kuo daugiau mėgėjiškų šaukinių, antroji- morzės kodo priėmimo rungtis (CW)- dalyvis turėjo klausytis specialia programa generuojamus atsitiktinius morzės kodo ženklus ir atpažinti juos iš klausos, trečioji- radijo orientacija (RO)- sportininkas per trumpiausią laiką  turėjo surasti tris paslėptus siųstuvėlius su specialiais radiopelengaciniais imtuvais. Susumavus trijų rungčių rezultatus jaunučių mergaičių (14M) grupėje Miglė Šarpilo  iškovojo I-ąją, Darija Dapkutė II-ąją, Paula Čerkasaitė III-ąją vietas (JTC I-oji komanda),  berniukų (14V) grupėje  Orestas Plekavičius laimėjo III-ąją vietą (JTC II-oji komanda). Jaunių berniukų (16V) grupėje Rolandas Volbikas iškovojo I-ąją  (JTC I-oji komanda), Benas Poškys- III-ją vietas (JTC II-oji kamanda). Jaunimo berniukų (18V) grupėje I-ąją vietą iškovojo Justinas Benikasas (JTC I-oji  komanda), Ignas Filipavičius- II-ąją, Aurimas Kolosevičius- III-ją vietas (JTC II-oji komanda). Teisėjai pastebėjo, kad šiemet dalyvių pasiruošimo lygis čempionatui buvo geresnis nei pernai. Morzės kodo priėmimo rungtyje keli dalyviai surinko maksimumą taškų. Todėl teko papildomai rungtyniauti, kad išaiškinti nugalėtojus. Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Šiaulių jaunųjų technikų centro I-oji komanda, antrąją- Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro, trečiąją- Šiaulių rajono Bubių pagrindinės mokyklos komandos. Po varžybų komandų vadovai aptarė esamus čempionato nuostatus,  ir siūlė įvesti kai kuriuos pakeitimus.